TRYB JASNY/CIEMNY

ŚWIATOWY DZIEŃ SOKU


30 maja to Światowy Dzień Soku i Dzień Bez Stanika w jednym !
To fartowne zestawienie, biorąc pod uwagę wczorajszy Dzień Chwalenia Biedy :) Wiecie, nie ja to wymyślam, ale ten kto to robi ma z lekka zwichrowane poczucie humoru. Taki na przykład 25 maja już tak fartownym dniem nie był - przypada wtedy między innymi Dzień Piwowara i Dzień Mleka. Gdyby komuś przyszło do głowy świętować jednocześnie obydwie okazje to strach się bać jakby się to skończyć dla niego mogło ;)
Śmiechy śmiechami, ale Światowy Dzień Soku my celebrujemy nie tylko 30 maja, ale codziennie. Zaczynamy już od śniadania. To bezdyskusyjnie najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Daje nam kopa i energię do działania. Bez niego samopoczucie i koncentracja bardzo szybko zaczynają nam spadać. Zapominacie często o tym wychodząc rano z domu z pustym żołądkiem. Gdy brakuje wam czasu sięgnijcie po szklankę soku - to idealny zastrzyk witamin, soli mineralnych, błonnika, antyoksydantów o poranku i jednocześnie jedna z wymaganych pięciu porcji warzyw i owoców dziennie.

Sok Tymbark na Dzień Dobry receptą na Dobry Dzień


Sok to przede wszystkim produkt naturalny, otrzymywany ze świeżych, chłodzonych lub mrożonych warzyw lub owoców. Zgodnie z prawem zabronione jest dodawanie do niego jakichkolwiek sztucznych substancji – konserwantów, sztucznych barwników, czy syntetycznych aromatów nie pochodzących z owocu z jakiego został sok zrobiony. Do soków owocowych zabronione jest dodawanie jakichkolwiek cukrów. Soki owocowe są bogate w łatwo przyswajalne węglowodany. Nie obciążają one naszego układu pokarmowego ani żołądka, co sprawia, że są łatwostrawne. Obecna w nich witamina C  pomoże nam w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Picie pełnych witamin soków to też recepta na zdrowe, lśniące włosy oraz piękną, gładką skórą i sokoli wzrok.

Według Światowej Organizacji Zdrowia aby żyć pełnią życia, być aktywnym i cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem trzeba spożywać 400 g warzyw i owoców dziennie podzielonych na 5 porcji. Jedną z tych porcji może być szklanka soku (200 ml). Jakość i skład soku w butelkach czy kartonach jest porównywalna do jakości soku otrzymanego bezpośrednio z owoców lub warzyw. Komponując dzienne porcje owoców i warzyw warto sięgać do różnych grup kolorystycznych : żółto-pomarańczowe (cytrusy, pomarańcze, dynie, marchewka, papryki); zielone (sałata, ogórki, cukinie, szpinak, brokuły), czerwone (pomidory, truskawki, wiśnie, czereśnie); białe (cebula, czosnek); niebiesko-czarne (bakłażan, jagody). Kolor ma tu wielkie znaczenie - rodzaj i ilość zawartych w warzywach i owocach odżywczych związków zależy od ich barwy. Im wiec więcej barw na naszym talerzu - tym zdrowiej; im intensywniejsza barwa owoców lub warzyw - tym więcej korzystnych dla zdrowia substancji (witamin, mikroelementów, przeciwutleniaczy) w nich się kryje.  
Sok w kartonie może towarzyszyć wam wszędzie : w pracy, w szkole, na spacerze, na treningu, na wycieczce. To wielkie ułatwienie. Wybierając soki 100% od Tymbarku mamy pewność, że to soki najwyższej jakości. Dzięki nim możemy dostarczyć organizmowi potrzebnych wartości odżywczych i jednocześnie zaspokoić pragnienie. Pamiętajcie, że dietetycy zalecają, by dorosła osoba wypijała dziennie około 2 litrów wody, a warzywa i owoce to przecież w ponad 80% woda ! Sok 100 % Tymbark jest więc również doskonałym źródłem uzupełnienia płynów w organizmie.
 
Świętuj z nami  Światowy Dzień Soku nie tylko 30 maja, ale codziennie !


Komentarze

  1. Mmm ten sok wygląda apetycznie, uwielbiam Tymbark, ale mieszkam teraz w Anglii i niestety muszę zadowolić się zdjęciami :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja do soków jestem już tak przyzwyczajona, że niczym innym nie potrafię ugasić pragnienia. Tylko soki mają tak charakterystyczny smak, a przy okazji są o wiele zdrowsze od Coli i tego typu napojów z cukrem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI