TRYB JASNY/CIEMNY

WARSZTATY DEKOROWANIA CIASTECZEK DLA DZIECI - FOTOREPORTAŻ
Krakowska Księgarnia Pod Globusem cyklicznie zaprasza w swe progi najmłodszych miłośników książek organizując dla nich niezwykłe spotkania łączące w sobie czytanie bajek i książeczek dla dzieci z tematycznymi warsztatami rozwijającymi wyobraźnie i umiejętności plastyczne. Mieliśmy wielką przyjemność współtworzyć jedno z takich spotkań prowadząc warsztaty dekorowania ciasteczek dla dzieci połączone z czytaniem jednej z serii książek skandynawskiego autora, Larsa Klintinga, opowiadającej o bobrze Kantorze, który piekł ciasto.


Czytanie dzieciom jest niezwykle ważne dla ich rozwoju: stymuluje ich intelektualny rozwój, rozbudowuje pamięć i wyobraźnię, przyśpiesza rozwój mowy, pobudza kreatywność, rozwija umiejętności komunikacyjne, pomaga dzieciom lepiej zrozumieć ich uczucia i emocje oraz znaleźć odpowiednie słowa do ich nazwania. Interesujące zajęcia w księgarni, w przyjemnym, wielobarwnym i ciekawym otoczeniu  dodatkowo podsycają w dzieciach zainteresowanie literaturą i sprawiają, że najmłodsi spontanicznie sięgają po książki stojące na półkach i w przyszłości nie będzie trzeba specjalnie rozbudzać w nich chęci czytania.

W Księgarni Pod Globusem, w sobotnie przedpołudnia,  w kolorowym kąciku czytelniczym dla dzieci rozsiadają się mali miłośnicy literatury i z wielkim zainteresowaniem wsłuchują się w opowieści czytane im przez Paulinę Bandurę. Tu budzą się w nich dobre, przyjemne skojarzenia związane z czytaniem, co z pewnością w przyszłości zaowocuje chęcią samodzielnego czytania. 

A po przeczytanej bajce nadszedł czas na dekorowanie ciasteczek. Na stolikach rozłożyliśmy  pudełka z kruchymi ciasteczkami o różnych kształtach oraz pojemniczki z orzechami, suszonymi morelami, figami, daktylami, rodzynkami, żurawiną, pestkami słonecznika, kokosem, wiórkami czekolady i różnymi kolorowymi posypkami cukrowymi. Do tego kajmak, powidła, czekoladowa polewa i cytrynowy lukier własnoręcznie przygotowany podczas warsztatów  przez dzieci. 
I ZACZĘŁA SIĘ ZABAWA :)
Było smacznie, słodko, kolorowo i wesoło. Czy można przyjemniej spędzić sobotnie przedpołudnie z dziećmi ? :) Wkrótce odbędą się kolejne ciekawe spotkania i warsztaty dla dzieci. Szukajcie informacji na stronie Księgarni Pod globusem w Krakowie.

Przepis na nasze kruche ciasteczka znajdziecie NA TEJ STRONIE
Komentarze

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI