TRYB JASNY/CIEMNY

JAK ZERWAĆ Z CUKREM, MOLLY CARMEL

jak zerwac z cukrem, cukier, cukier jak narkotyk, molly carmel, wydawnictwo buchmann, buchmann, foksal

 

JAK ZERWAĆ Z CUKREM, Molly Carmel 

Jeśli macie problemy z utrzymaniem właściwej wagi lub przestrzeganiem zdrowych nawyków żywieniowych to przeczytajcie tę książkę koniecznie.

Często jestem na cukrowym haju. Tak na legalu, bo cukier nie jest zakazanym przez prawo narkotykiem. Tak, dobrze przeczytałeś drogi czytelniku - CUKIER JEST NARKOTYKIEM. Uzależnia 8 razy bardziej niż kokaina i jest przy tym w pełni legalny, wszechobecny i wszędzie dostępny. Po jego zjedzeniu w mózgu zachodzą podobne procesy, jak po zażyciu heroiny, nikotyny czy kokainy. Z tego uzależnienia większość z nas nie zdaje sobie sprawy. To nie Twój problem? Tak? To spróbuj przez kilka dni z rzędu nie zjeść i nie wypić niczego, powtarzam NICZEGO, co zawiera dodany cukier (lub jego zamienniki), a później porozmawiamy.

jak zerwac z cukrem, cukier, cukier jak narkotyk, molly carmel, wydawnictwo buchmann, buchmann, foksal
Im więcej jesz cukru, tym twój organizm domaga się większych jego ilości. Sięgałeś po jedną kostkę czekolady lub kruche ciasteczko, a potem zupełnie nie wiesz kiedy zjadłeś ich znacznie więcej. Po spożyciu cukru w naszym mózgu wzrasta poziom  dopaminy. Jest to substancja odpowiedzialna za uczucie przyjemności i łaknienia. Paradoks jest jednak w tym, że  im więcej dopaminy - tym nasze odczucie przyjemności słabnie, a za to łaknienie staje się silniejsze!

Cukier spożywasz czasem zupełnie nieświadomie. Producenci żywności dodają go niemal do wszystkich produktów. Kryje się nie tylko tam gdzie się go spodziewasz czyli w słodyczach i słodzonych napojach, ale również w z pozoru zdrowych produktach takich jak jogurty owocowe, serki polecane dla dzieci, w płatkach śniadaniowych oraz we wszelkiego rodzaju gotowych sosach i dresingach do sałatek, ketchupach, wędlinach, pieczywie, gotowych daniach, fast foodzie - jest niemal we wszystkich przetworzonych produktach spożywczych i nie jest to działanie przypadkowe. Ma ono oszukać nasz ośrodek głodu i sytości znajdujący się w mózgu czyli mówiąc prościej ma to pozbawić nas rozsądku. Jemy za dużo bo nasz organizm omamiony dopaminą nie wysyła nam już prawidłowych sygnałów o głodzie i sytości. 

[Jak zawsze  zachęcamy was do czytania etykiet na produktach, które kupujecie.]

Wszechobecne reklamy przedstawiają nam produkty spożywcze i dania zawierające cukier jako  najlepsze remedium na stres i głód. To podwójna pułapka. Gdy jesteśmy zdenerwowani wzrasta nam poziom hormonu stresu (kortyzolu), który podkręca nasz apetyt. Zjedzenie czegoś słodkiego poprawia co prawda nasze samopoczucie, ale tylko na chwilę (później następuje jego gwałtowny zjazd). Gdy jesteśmy zestresowani odruchowo sięgamy po coś słodkiego lub jemy za dużo.

jak zerwac z cukrem, cukier, cukier jak narkotyk, molly carmel, wydawnictwo buchmann, buchmann, foksal
Odstawienie cukru w początkowej fazie daje takie same efekty jak odstawienie narkotyku. Pojawia się ból głowy, narastające problemy ze skupieniem uwagi, rozdrażnienie, nawet drżenie dłoni. To mija w ciągu kilku kolejnych dni, ale bywa bardzo dokuczliwe. Potrzeba co najmniej 6 tygodni aby nasz organizm w pełni poradził sobie z odstawieniem cukru. Molly Carmel, terapeutka specjalizująca się w leczeniu zaburzeń odżywiania i uzależnień, w swojej książce „Jak zerwać z cukrem” wydanej przez Wydawnictwo Buchmann przedstawia plan wyeliminowania w 66 dni cukru z naszej diety, zerwania z tym rujnującym nasze zdrowie nałogiem, pomaga odzyskać upragnioną sylwetkę, uczy jak zmienić nawyki żywieniowe i przygotowywać dania bez dodatku cukru. Nie znajdziecie w tej książce foodpornowych zdjęć zdrowych posiłków. Szukajcie tu wiedzy, wsparcia i motywacji. 

Nie możesz schudnąć? To książka dla Ciebie.

To właśnie cukier  jest najczęściej odpowiedzialny za nasze problemy z nadwaga i otyłością - bezpośrednio, bo nasz organizm jego nadmiar przekształca w odkładany tłuszcz i pośrednio, bo wzmaga nasz apetyt i zaburza naturalny mechanizm sterowania głodem i sytością. 

Ten poradnik pomoże ci stracić zbędne kilogramy.

***

Jak zerwać z cukrem. Porzuć diety i żyj pełnią życia

Autor: Molly Carmel

 


Komentarze

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI