TRYB JASNY/CIEMNY

KUCHNIA FIT 2 KONRAD GACA - RECENZJA KSIĄŻKI


"KUCHNIA Fit 2 wspólne gotowanie" to najnowsza książka Konrada Gacy znanego i cenionego specjalisty do spraw żywienia oraz Trenera Klasy Master. Konrad Gaca jest jednym z najbardziej znanych w Polsce specjalistów od odchudzania - prezesem Stowarzyszenia Walki z Otyłością "FatKillers". Posiada międzynarodowy tytuł Certified Nutrition Specialist oraz uprawnienia trenerskie Europejskiej Federacji Fitness & Wellness. Opracował specjalny program odchudzania, z którego z powodzeniem skorzystały tysiące osób w Polsce.
"KUCHNIA Fit 2 wspólne gotowanie" to zbiór zdrowych, łatwych w przygotowaniu i smacznych przepisów kulinarnych. Składniki użyte do dań przedstawionych w tej książce są ogólnie dostępne; a co niemniej ważne, również ich cena nie będzie zbytnim obciążeniem dla waszego portfela.

BYĆ FIT - to być w szczytowej formie osiągając równowagę pomiędzy dbałością o wygląd, zdrowie i dobre samopoczucie.

Książka ta zainspiruje i zmotywuje was do zdrowego stylu życia. Zawarte w niej przepisy udowadniają, że zdrowe odżywianie nie oznacza wcale wielkich wyrzeczeń. Dania zaproponowane przez Konrada Gacę nie są ani pracochłonne w wykonaniu, nudne ani drogie. 
"Mądre żywienie przekłada się na lepsze samopoczucie. - czytamy we wstępie książki - Jedząc zdrowo ładujemy nasze wewnętrzne akumulatory, dostarczamy materiału do regeneracji, pomagamy naszemu ciału w zapobieganiu licznym chorobom i ich leczeniu."

Wszystkie zaprezentowane w książce potrawy cieszą podniebienie i kuszą oczy; aż chce się gotować :)


WSPÓLNE GOTOWANIE 
Kuchnia to takie miejsce, które w naturalny sposób jednoczy i zbliża ludzi. Wspólnie gotując wzajemnie się od siebie uczymy, dzielimy się pomysłami inspirujemy się nawzajem i doskonale spędzamy wspólnie czas. 
W książce tej Konrad Gaca do wspólnego gotowania zaprosił czytelników bestsellerowej pierwszej części "KUCHNI FIT", blogerów kulinarnych, osoby które odchudzały się w programie GACA SYSTEM oraz Emila Sojko, szefa kuchni hotelu GACA SPA. Odnajdziecie tu więc różne spojrzenia na kuchnię i różne kulinarne pomysły. 

Pozytywną motywację zapewnią wam historie osób, które zaufały Konradowi Gacy i zmieniły swoje życie na lepsze. Opowiadają czytelnikom książki historię swojej zewnętrznej i wewnętrznej przemiany jaka dokonała się w nich dzięki GACA SYSTEM.  Poznacie metamorfozy gwiazd i zwykłych osób, przemiany trenerów motywatorów GACA SYSTEM, oraz metamorfozy osób, które odchudzały się korzystając z platformy on-line (odchudzanie nie zna granic). DZIĘKI NIM UWIERZYCIE, ŻE MOŻECIE WSZYSTKO ! :)W książce tej odnajdziecie również moje przepisy :) Książka "KUCHNIA FIT 2 wspólne gotowanie" Konrada Gacy :

* Propaguje zróżnicowaną dietę i zawiera blisko 100 ciekawych przepisów na zdrowe, lekkie, szybkie i w przeważającej części proste w przygotowaniu dania z wykorzystaniem powszechnie dostępnych składników.

* Wydana została na dobrej jakości papierze; ma bardzo wygodny format i elastyczną okładkę oraz przejrzysty, czytelny rozkład na stronach co ułatwia i uprzyjemnia jej użytkowanie. Kartki książki są szyte, a nie klejone (wielki plus !)

* Podział na rozdziały jest bardzo czytelny i trafny.
 

* Zawiera niezwykle piękne i apetyczne zdjęcia autorstwa Agnieszki Kozłowskiej, które zachęcają do gotowania i zmiany stylu odżywiania na fit :) 

* Przepisy kulinarne zaprezentowane w tej książce NIE ZAWIERAJĄ SOLI (nawet przepisy na pieczywo) ani białego cukru (desery dosładzane są cukrem brzozowym lub miodem).

* Osobny rozdział wyszczególnia wartość energetyczną zaprezentowanych przepisów ( łączną i podaną dla 100 gramów potrawy ) Umieszczenie tych informacji w osobnym rozdziale, a nie bezpośrednio pod każdym z dań było dobrym pomysłem. Pozwala zrozumieć czytelnikowi, że skupianie się głównie na liczeniu kalorii nie jest najważniejsze ani w samym procesie odchudzania ani tym bardziej w zdrowym odżywianiu; o wiele ważniejsza jest umiejętność doboru składników i komponowania jadłospisu tak, by dostarczał nam wszystkie niezbędne wartości odżywcze.
* Obok każdego z przepisów odnajdujemy ikonki informujące nas o szczególnych właściwościach danej potrawy i o tym, czy składniki zawarte w posiłku :

- poprawiają odporność
- korzystnie wpływają na układ krwionośny
- regulują pracę naszego układu pokarmowego
- poprawiają myślenie, korzystnie oddziaływują na układ nerwowy
- korzystnie wpływają na układ kostny i stawy
- poprawiają funkcjonowanie narządu wzroku
- pomagają w regeneracji mięśni


*  Książka  zawiera również przepisy na apetyczne desery, po których nie grożą nam gwałtowne skoki poziomu cukru we krwi i następujące po nich napady wilczego głodu

* Autor zachował spójność z pierwszą  częścią książki, jest to bardzo dobra kontynuacja bestselleru "KUCHNIA Fit"

* Na końcu rozdziałów pozostawiono czytelnikowi miejsce na jego przepisy, notatki i opis własnej metamorfozy ( bardzo przydatne ! )
***
tytuł : KUCHNIA FIT 2 wspólne gotowanie

autor : Konrad Gaca

wydawnictwo : Burda Publishing Polska

rok wydania : 2015

liczba stron : 295

format : 16,5 cm x 21,5 cm

cena : 39,90 zł

Hotel GACA SPA - blogerzy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą - fotorelacja

 

KUCHNIA FIT Konrad Gaca - recenzja książki

 

Komentarze

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI