TRYB JASNY/CIEMNY

PIEC NA ZABŁOCIU

pizza, najlepsza pizza w krakowie, podplomyki, lazagne, dania z pieca, wloska pizza, twoj kucharz, bartlomiej plocienniak, pizzariolo lorenco, blog, zycie od kuchni


PIEC NA ZABŁOCIU to nowa miejscówka dla miłośników pizzy i innych dań z pieca; nowy gastronomiczny projekt, który wychodzi spod skrzydeł szefa kuchni Bartłomieja Płócienniaka (co samo w sobie jest już gwarancją najwyższej jakości).  Wystartowali w piątek na ul. Ślusarskiej 3 w Krakowie. 
Pizzę bardzo lubimy - tacy mało oryginalni jesteśmy ;) Do PIECA NA ZABŁOCIU wpadliśmy więc jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem by wam jak najszybciej nasze wrażenia opisać.

 
Sercem tego miejsca, jak sercem domu, jest piec chlebowy opalany drewnem. Dzięki niemu industrialne wnętrze nabiera ciepła i przytulności. To w nim wypiekane są pizze i podpłomyki; to do niego trafią  tuż przed podaniem wam lasagne szpinakowa, lasagne bolognese, ryba oraz dania z wolno pieczoną wieprzowiną i wołowiną.  


Prawdziwa, włoska pizza i panująca tu włoska atmosfera podbiła nasze serca. Jest tu gościnnie, niemal rodzinnie. Smakowanie jedzenia dawało nam ogromną satysfakcję. 

piec, dania z pieca, wloska pizza, dania z pieca, najlepsza pizza w krakowie, gdzie na pizze, najlepsza pizza, twoj kucharz, bartlomiej plocienniak, zycie od kuchni   
Kuchnia jest otwarta na salę. To już taka wizytówka Bartłomieja Płócienniaka. W PIECU NA ZABŁOCIU podobnie jak w studio kulinarnym TWÓJ KUCHARZ możecie obserwować niemal cały proces powstawania przygotowywanych dla was dań. 

podrzucanie ciasta na pizze, wloska pizza, najlepsza pizza, robienie pizzy, pizzaiolo lorenco, zycie od kuchni, twoj kucharz,

Mistrzem ceremonii jest tu pizzaiolo Lorenzo.

PIZZA 
Włoska kuchnia, włoska pizza jest prosta, oparta na naturalnych, wysokiej jakości składnikach. Produkty łączy się z umiarem, ale za to ich jakość i kompozycja tak jak w PIECU NA ZABŁOCIU po prostu powala na kolana.  W menu znajdziecie tu klasyczne pozycje oraz bardziej wyrafinowane połączenia smaków, które zaskoczą niejednego wielbiciela pizzy. Zręcznie łączą ze sobą oryginalne włoskie składniki z polskimi, lokalnymi produktami.
Podstawą dobrej pizzy jest ciasto. Przygotowywane jest tu z mąki typ 00 PZ 2 z dodatkiem niewielkiej ilości drożdży, wody, soli i oliwy według sekretnego przepisu  pizzaiolo Lorenzo. Jak bóg pizzy przykazał ciasto po długim procesie wyrastania formowane jest wyłącznie dłońmi. Po upieczeniu ciasto zachowuje lekkość i smak.
Mawia się, że wyznacznikiem smaku i jakości pizzy jest również sos pomidorowy. W PIECU NA ZABŁOCIU  sos przygotowywany jest z dojrzewających w słońcu pomidorów pelati. Jest w nim ta pożądana głębia i intensywność smaku którą uwielbiamy.

pizza, wloska pizza, pizza z gorgonzola, najlepsza pizza w krakowie, dania z pieca, podplomyki, lasagne, zycie od kuchni, twoj kucharz, bartlomiej plocienniak
Na zdjęciu: pizza z gorgonzolą, gruszką, orzechem włoskim. NASZ NUMBER ONE :)wloska pizza, pizza, najlepsza pizza w krakowie, gdzie na pizze, zycie od kuchnipodplomyki, pieczenie podplomykow, pizza, najlepsza pizza w krakowie, zycie od kuchi
PODPŁOMYKI
Trochę już zapomniane, niedoceniane. DLA NAS ABSOLUTNY HIT PIECA NA ZABŁOCIU!
To co w Bartłomiej Płócienniak potrafi wydobyć ze zwykłych podpłomyków to łeb odpada. Musicie spróbować, są genialne!

Zobaczcie jak wyrastają w piecu. Są jak puchate poduchy :)Później pizzaiolo Lorenzo na waszych oczach rozcina je, wypełnia po brzegi farszem i sosem (macie trzy warianty smakowe do wybory) i wkłada jeszcze na chwilę do pieca. SĄ PO PROSTU GENIALNE!

Kryjący się w nich sos hoi sin lub sos BBQ i ta sałatka z kiszonej kapusty - JAKIE TO JEST DOBRE! Proste, doskonałe smaki. Toż to kulinarna rozpusta :)

podplomyki, pizza, dania z pieca, najlepsza pizza w krakowie, zycie od kuchni

LASAGNE
Tego wieczoru próbowaliśmy jeszcze lasagne bolognese. Nie pamiętamy kiedy jedliśmy lepszą! Smaki fantastycznie się w niej przenikają, wszystko staje się jednością. I TEN SOS POMIDOROWY! Ależ on robi robotę! Ma taki pazur; jest intensywny, aromatyczny.

lasage, pizza, podplomyki, dania z pieca, najlepsza pizza w krakowie, zycie od kuchni, najlepsza lasagne w krakowie

A przed nami jeszcze tyle dań z pieca: lasagne szpinakowa i ryba i wolno pieczona wieprzowina i wołowina...

W menu pojawią się nowości gdy tylko podrosną warzywa nowalijkowe. Nie dziwi nic, kuchnia Bartłomieja Płócienniaka na sezonowości przecież stoi. Będzie też pizza na cieście bezglutenowym, co pewnie wielu z was ucieszy.

Będziemy tu wpadać, bo to miejsce pełne smaków i pasji; miejsce gdzie gotuje się z sercem.

pizza, najlepsza pizza w krakowie, podplomyki, dania z pieca, gdzie na pizze, zycie od kuchni, twoj kucharz, bartlomiej plocienniak

Komentarze

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI