TRYB JASNY/CIEMNY

CLIFF JUMPING, PRZYLĄDEK KAMENJAK. CHORWACJA, ISTRIA - CO WARTO ZOBACZYĆ CZĘŚĆ III

cliff jumping, kamenjak,

Warto zobaczyć i warto przeżyć samemu!
Wysyłamy do Was kolejne kartki z podróży. Tym razem przygotujcie się na spory ładunek emocji. Zabraliśmy Was już na romantyczną plażę prezentując na blogu wyjątkową geologiczną atrakcję w rejonie Brseč na Półwyspie Istria w Chorwacji [RED CLIFFS] oraz ukazaliśmy Wam jedne z najwspanialszych architektonicznych pozostałości z czasów panowania Imperium Rzymskiego na obszarze Istrii  [AMFITEATR W PULI]. Dziś postanowiliśmy nieco podkręcić emocje!
Uwielbiamy podróże w adrenaliną. Jedne z naszych najlepszych wspomnień z podróży po Istrii związane są  z Przylądkiem Kamenjak.To wysunięty najbardziej na południe punkt półwyspu Istria. Zostawmy na razie całe to dzikie piękno  i całą endemiczna roślinność która tu występuje.  Opowiemy Wam o tym w kolejnych postach. Dziś zabieramy was na jedną z plaż Parku Krajobrazowego Kamenjak - do zatoki Mala Kolombarica . 


Obiecujemy, że fani aktywnego wypoczynku i adrenaliny poczują się tu jak w raju!  Przed nami przepiękne skaliste klify, jaskinie i turkus morza aż po horyzont. Z  klifów można skakać do wody (z różnych wysokości).

Zobaczcie nasze filmy i zdjęcia. Poczujcie razem z nami ten dreszcz emocji, który czuje się stojąc na krawędzi klifu tuż przed skokiem do morza :)JUMP, JUMP!Mam lęk wysokości. Nie taki obezwładniający zmysły, ale taki, który powstrzymuje przed zrobieniem kolejnego kroku. Z obawą staję na brzegu skały. Unoszę aparat fotograficzny. "Chowam się" za nim, odgradzam od przepaści, która jest zaledwie krok przede mną. Zaczynam robić zdjęcia. Patrząc przez obiektyw mam inną perspektywę. To co przerażało zaczyna szybko zachwycać. Strach powoli znika. To miejsce daje niesamowity  zastrzyk energii. 

Przed obiektywem w kolejce do skoku widzę moich synów. Coś we mnie chce ich powstrzymać; chcę krzyknąć by stanęli. Mam to wypisane na twarzy tak wyraźnie, że Piotr aż brwi marszczy i odruchowo unosi rękę w górę by zdążyć mnie powstrzymać przed reakcja.  

 
TAK, WIEM, TO JEST MÓJ STRACH, A NIE ICH.
Mój strach kontra ich młodzieńcza odwaga, radość życia, chęć wielozmysłowego doświadczania wszystkiego. 

- Pozwól im, niech dostaną skrzydeł - w głosie męża słyszę spokój.

Już nie czuję strachu. W żyłach tętni mi "JUMP, JUMP!"
Odkładam aparat. Czuję, że i mnie skrzydła rosną i chcę dać się im unieść ... JUMP, JUMP!

NIE PODCINAĆ SKRZYDEŁ
Jakże ważne i jakże trudne.
Nikt nie powiedział, że bycie rodzicem jest proste.


CLIFF JUMPING
Lokalizacja: Chorwacja, Istria, Przylądek Kamenjak, Zatoka Mala Kolombarica

Współrzędne GPS (44 ° 46'8.06 "N 13 ° 54'42.88" E) 


W pobliże większości plaż można dotrzeć samochodem. Wjazd autem na teren Parku Krajobrazowego Kamenjak jest płatny. Dla pieszych i rowerzystów wstęp wolny. Przy wjeździe na teren parku otrzymacie wraz z biletem mapę z oznaczonymi plażami. 
Cena biletu (lipiec 2017): 40 kun/1 dzień, 105 kun/3 dni
Na terenie parku drogi są kamienisto żwirowe. Po wyjeździe czeka was mycie samochodu, cały będzie pokryty białym pyłem z drogi.

A gdy już odwiedzicie Park Krajobrazowy Kamenjak lub będziecie w Puli i głód was dopadnie i będziecie chcieli zakosztować tamtejszej pysznej, autentycznej kuchni - gorąco polecamy wam   Konoba Istriana
( adres: Pomer 331  Istarska, Croatia)

Komentarze

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI