TRYB JASNY/CIEMNY

III JESIEŃ ENOLOGICZNA W KRAKOWIE I WARSZAWIE

jesien enologiczna, III jesien enologiczna, jesien enologiczna 2017, program jesieni enologicznej, jesien enologiczna w krakowie, jesien enologiczna w warszawie, zycie od kuchni


Małopolska Jesień Enologiczna to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które jednoczy coraz liczniejsze grono miłośników wina. Przed nami kilka tygodni niezapomnianych wrażeń związanych z enologią i sztuką winiarską. W tym roku już po raz trzeci Stowarzyszenie Kobiety i Wino, które jest inicjatorem i głównym organizatorem przedsięwzięcia, zadbało o to, aby nie zabrakło winiarskich atrakcji dla wszystkich, którzy będą chcieli uczestniczyć w celebrowaniu Jesieni Enologicznej.  
W nastrój tegorocznego wydarzenia wprowadzi uczestników ognisko w Winnicy Wieliczka, gdzie wraz z właścicielami winnicy, w otoczeniu krzewów winorośli, z kociołkiem dobrego wina oraz w cieple rozpalonego ognia, zainaugurują ciąg niezwykłych wydarzeń.


Agnieszka Rousseau, Piotr Jaskóła. winnica wieliczka, inauguracja III jesieni enologicznej, jesien enologiczna, III jesien enologiczna, jesien enologiczna 2017, program jesieni enologicznej, jesien enologiczna w krakowie, jesien enologiczna w warszawie, zycie od kuchni
Na zdjęciu: Agnieszka Rousseau i Piotr Jaskóła, których wspólnym dziełem jest Winnica Wieliczka

Pasjonaci sztuki winiarskiej będą mieli również jedyną w swoim rodzaju możliwość spotkania się ze znawcami i profesjonalistami, którzy poprowadzą dla nich tematyczne prelekcje, połączone z degustacją rewelacyjnych win. W programie wydarzenia zaplanowano między innymi tematyczne warsztaty. Osoby, które zdecydują się wziąć w nich udział, będą poszerzać swoją wiedzę na temat win z Polski i Hiszpanii. Warsztaty Mini Class oraz Masterclass pozwolą natomiast poznać dokładną charakterystykę win z popularnych szczepów winorośli, takich jak Riesling oraz Malbec. Z kolei dla tych, którzy lubią poczuć dreszcz emocji, zaplanowano tajemniczą degustację pod intrygującym tytułem Wine flight, czyli kolacja na cztery ręce.


Wielkie wydarzenia wymagają wyjątkowej oprawy, którą jest w stanie zapewnić obecność znanych osobistości. Dlatego też, tak jak podczas poprzednich edycji Małopolskiej Jesieni Enologicznej, organizatorzy zadbali o obecność prawdziwych sław z winiarskiego świata. Tegoroczną edycję zaszczyci swoją obecnością Pan Marek Bieńczyk - wybitny znawca win, miłośnik Burgundii, a jednocześnie polski pisarz i eseista, laureat Nagrody Literackiej Nike, który poprowadzi warsztaty Masterclass na temat win z francuskiego regionu Burgundii. Ukoronowaniem tego wyjątkowego wydarzenia będzie premiera filmu, Nasz najlepszy rok, która odbędzie się w studyjnym kinie Agrafka. Dla fanów dobrego kina przygotowano również Wytrawny wieczór filmowy w Kinokawiarni Kika. 

Zakończenie Małopolskiej Jesieni Enologicznej przypadnie w tym roku na czas świętowania Halloween. Ten splot okoliczności będzie doskonałą okazją do podsumowania wszystkich wydarzeń podczas tematycznej zabawy Hallowine Party. Natomiast oficjalnym finałem Trzeciej Małopolskiej Jesieni Enologicznej będzie Konwent, który odbędzie się podczas Targów Enoexpo 2017.

Zapowiedź wydarzeń III Małopolskiej Jesieni Enologicznej stanowi doskonałą zachętę do licznego udziału, dlatego też warto z wyprzedzeniem zadbać o dokonanie odpowiedniej rezerwacji lub zapisu. 

Bilety na wydarzenia będą dostępne za pośrednictwem serwisu Evenea lub u Organizatorek poprzez adres e-mail: kobietyiwino@gmail.com.

Stowarzyszenie Kobiety i wino, które cały czas dynamicznie się rozwija, w tym roku wychodzi z inicjatywą Jesieni Enologicznej poza granice Małopolski, czego efektem będzie Warszawska Jesień Enologiczna. Dla miłośników wina z okolic stolicy również nie zabraknie wyjątkowych atrakcji.  

jesien enologiczna, III jesien enologiczna, jesien enologiczna 2017, program jesieni enologicznej, jesien enologiczna w krakowie, jesien enologiczna w warszawie, zycie od kuchniKraków:
➡ 26.09.17 - Mini Class - Pocztówka z wakacji - Portugalia - Galeria Anna
➡ 28.09.17 - Tajemnicza degustacja – Wine flight czyli tajemnicza degustacja na cztery ręce - miejsce tajemnicze 

➡ 29.09.17 - III Małopolska Jesień Enologiczna - Inauguracja - ognisko w Winnicy Wieliczka
➡ 04.10.17 - Wieczory z Polskim Winem - Winoman
➡ 07.10.17 - Zbiory w Winnicy Wieliczka
➡ 08.10.17 - Jedziemy na winobranie #1 - Winnica Chronów
➡ 09.10.17 - Masterclass Malbec - Szkoła Sommelierów
➡ 12.10.17 - Degustacja branżowa, "Zaklinacz lata – Albarño z Rias Baixas" - miejsce degustacji poznamy wkrótce
➡ 13.10.17 - Mastercalss Burgundia z Markiem Bieńczykiem i Winnice Francji - Hotel Polski pod Białym Orłem
➡ 13.10.17 - Premiera filmu "Nasz Najlepszy Rok" - Kino Agrafka
➡ 14.10.17 - Jedziemy na winobranie #2 - Winnica Słońce i Wiatr
➡ 15.10.17 - Jedziemy na winobranie #3 - Winnica Kresy
➡ 20.10.17 - Wytrawny wieczór filmowy: Małopolska - Kinokawiarnia Kika
➡ 24.10.17 - Mini Class wina polskie – Restauracja Amarone
➡ 27.10.17 - Hallowine Party - Pracownia pod Baranami
➡15-17.11.17- Targi Enoexpo 

jesien enologiczna, III jesien enologiczna, jesien enologiczna 2017, program jesieni enologicznej, jesien enologiczna w krakowie, jesien enologiczna w warszawie, zycie od kuchni

 
Warszawa
➡ 10.10.17 - Napijmy się malbeca!

➡ 09.11.17 - Wieczory z polskim winem
   

Komentarze

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI