TRYB JASNY/CIEMNY

NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU


Ręka w górę jeśli poznajesz kto jest na tym zdjęciu :)
Nie mylisz się, to Kamil Bednarek !
Tak jak wielu innych artystów oraz znakomitości świata nauki, sztuki i kultury wspiera on ogólnoświatową akcję ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU / LIGHT IT UP BLUE /. W tym roku w Polsce patronat honorowy nad akcją objęła  Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.Już jutro, 2 kwietnia przypada obchodzony na całym świecie Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. 

Najbardziej rozpoznawalne budynki i obiekty na wszystkich kontynentach podświetlane zostaną na niebiesko; błękitne balony uniosą się ku niebu; koncerty, wykłady, happeningi, wystawy, marsze zgromadzą wielu ludzi chcących wyrazić swoje wsparcie i solidarność dla osób cierpiących na autyzm. A jest ich coraz więcej. Obecnie szacuje się, że 1 na 100 rodzących się osób dotknięta jest zaburzeniami ze spektrum autyzmu.


 NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU, W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI ! 

* Poszerz swoją wiedzę na temat autyzmu i podziel się nią z innymi / wykorzystaj do tego na przykład portale społecznościowe w których jesteś aktywny /

* Jeśli możesz - wesprzyj organizacje pozarządowe wspierające osoby autystyczne
* Nie każdy może wziąć czynny udział w zorganizowanych akcjach, happeningach czy koncertach, ale każdy może wyrazić swoje wsparcie osobom autystycznym oraz ich rodzinom i poprzez drobny gest solidarności z nimi może 2 kwietnia "zaświeć się na niebiesko dla autyzmu".

Tego dnia możesz ubrać się na niebiesko lub dołączyć do swojego stroju jakiś niebieski akcent - niebieska może być twoja czapka, apaszka, kolor paznokci czy twój makijaż; niebieska może być wstążka przywiązana do twojego roweru :)

ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS.
Co to właściwie oznacza ? Oznacza to, że według obecnych szacunków Ty jako rodzic, brat, dziadek, przyjaciel, sąsiad czy współpracownik też możesz zetknąć się z tym problemem - szansa jest jedna na sto.

 W kuchni też możecie być 2 kwietnia na niebiesko :
Pamiętacie wyrafinowaną kuchnię Bridget Jones i jej niebieską zupę ? :):):)
Któżby ją zapomniał :)


Ktoś powiedział jej, że pory i selery dawane do zupy należy związać nitką, a że miała tylko niebieską - to cała zupa ufarbowała się na intensywny błękit :)
Do takich eksperymentów w kuchni was nie zachęcam, ale sałatka z serem blue lub drink Blue Kamikadze to już brzmi nieźle :)

***

Jeśli mieszkasz w Krakowie lub jego okolicach - 2 kwietnia przyjdź na Rynek Główny w Krakowie i weź udział w happeningu „W chmury dla autyzmu” przygotowanym przez krakowskie organizacje pomagające osobom z autyzmem !
Razem wypuścimy w niebo 100 niebieskich balonów :)
Rozpoczęcie o godz. 12.00 koło pomnika Adama Mickiewicza :)
 
  
Chciałabym bardzo podziękować Fundacji JIM oraz Bogusi Budnej autorce bloga STACJA AUTYZM  za możliwość wykorzystania fotografii z sesji zdjęciowej "zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" z Kamilem Bednarkiem w roli głównej :) 

Dziękuję również Monice Janas i Marcie Mizerze z krakowskiego Biura Regionalnego ORIFLAME za pomoc w zorganizowaniu sesji zdjęciowej pt "makijaż na niebiesko". O tym jak dbać o urodę i rozkwitać na wiosnę z firmą ORIFLAME napiszę wkrótce. Na czytelników mojego bloga czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez Monikę i Martę ! :)

 

Komentarze

 1. Jaka szkoda,że nie będę w Krakowie w tym dniu! Bardzo, bardzo żałuję,
  ale sercem będę zawsze z tymi, którzy na co dzień żyją tym (nie chciałabym nazwać problemem) doświadczeniem. Pozdrawiam Cię i bardzo dziękuję,że wspierasz takie akcje, na pewno w tym dniu założę na siebie coś niebieskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo piękne wydarzenie. Dołączę kolorem niebieskim :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też postaram ubrać się na niebiesko:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na niebiesko jutro się ubieram, bo takie akcje bardzo popieram :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie będą bukieciki niezapominajek i niebieska wstążka do żakietu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ubrana dzisiaj cała na niebiesko, nawet oczy mam pomalowane na ten kolor:-))

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja siedzę w domu , bo mnie dopadło choróbsko i włożyłam t-shirt niebieski.:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki Aniu! super to napisałaś

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI