TRYB JASNY/CIEMNY

PROJEKT REBEL I KRAKOWSKI TYDZIEŃ KAWY

rebel, projekt rebel, kawa, dobra kawa, gdzie na kawe w krakowie, aplikacja rebel, krakowski tydzien kawy, zycie od kuchni


PROJEKT REBEL wkracza do Krakowa!  
To mobilna mapa niezależnych kawiarni która zbiera informacje o znajdujących się w pobliżu was najlepszych kawowych miejscach i pozwala na kupowanie kawy w obniżonych nawet o 50% cenach dla stałych klientów zamawiających przez aplikację REBEL. Aplikacja pozwala też odkrywać nowe lokale i nieznane wam dotąd smaki kawy.

rebel, projekt rebel, aplikacja rebel, appka rebel, zycie od kuchni

W ramach PROJEKTU REBEL w najbliższy poniedziałek startuje KRAKOWSKI TYDZIEŃ KAWY.
Potrwa od 7.11 do 13.11. W ramach tego wydarzenia każdy kawosz będzie mógł w jednej z 16 partycypujących w PROJEKCIE REBEL lokali wypić espresso za 2 PLN, cappuccino za 4 PLN i flat white za 6 PLN. 
W REBEl obowiązuje jeden standard - dbałość o jakość kawy. Kawa musi być jakości speciality, bariści muszą znać się na swojej pracy, a sprzęt musi pozwalać na zrobienie dobrego produktu.
W REBEL Krakowski Tydzień Kawy biorą udział kawiarnie: Coffeece, Coffee Proficiency, SweetLife, Żarówka, Kiosk Coffee, Castor Coffee&Lunch, Castor Coffee Club, Kaboom Stary Kleparz, Kaboom, Salwator, Soho Coffee, Pan i Pani Smith, Knitted Coffee, Kawalerka, Etnika, De Revolutionibus, Coffee Eleven.

  
APPKĘ MOŻECIE BEZPŁATNIE POBRAĆ NA STRONIE:  PROJEKT RABEL.

Aby znaleźć najbliższy lokal uczestniczący w KRAKOWSKIM TYGODNIU KAWY nie musicie ręcznie sprawdzać jego lokalizacji w Google - wystarczy włączyć aplikację i znaleźć interesujące Was miejsce na liście bądź mapie :) 

rebel, appka rebel, aplikacja rebel, zycie od kuchni

Co zrobić, aby skorzystać z promocji? Jak to działa?
Wystarczy pobrać aplikację REBEL na swój telefon z systemem IOS lub Android. Następnie należy zarejestrować się, doładować konto punktami REBEL (cena 1 pkt już od 1,98 PLN) i już można swoje punkty wymieniać na kawę zawsze w stałych cenach bez względu na lokalizację. Poza promocyjnym tygodniem espresso zawsze jest w cenie 2 pkt czyli 3,98 PLN, cappuccino 3 pkt czyli 5,94 PLN, a duże latte w cenie 4 pkt czyli 7,92 PLN. W trakcie Krakowskiego Tygodnia Kawy ceny zostaną obniżone o jeden punkt i dlatego można się będzie cieszyć espresso za mniej niż 2 PLN. 

Dzięki PROJEKTOWI Rebel możecie pić pyszną kawę w przystępnej cenie zamiast kawopodobnego wytworu z sieciówki. Wybór należy do was.

kawa, cappuccino, gdzie na kawe w krzkowie, najlepsze kawiarnie, dobra kawa, rebel, projekt rebel, appka rebel, aplikacja rebel, zycie od kuchni

rebel, appka rebel, aplikacja rebel, dobra kawa, dobra kawa krakow, zycie od kuchni


PROJEKT REBEL wskaże wam miejsca w których możecie wypić kawę najlepszej jakości po przystępnej cenie.
Pijąc poranną czy popołudniową filiżankę kawy nie myślimy o tym, że pod względem wielkości obrotu handlowego kawa zaraz po ropie naftowej zajmuje drugie miejsce na świecie. Z niezrozumiałego powodu nie przywiązujemy jednak dużej wagi do jakości kawy jaką pijamy. Dzieje się tak zapewne dlatego, że nigdy nie próbowaliśmy kaw najwyższej jakości (tzw. speciality), które mają bardzo rozbudowane profile smakowe. Kształtują je: gatunek kawy, jej rodzaj, kraj, region i plantacja w której kawa wyrosła, a nawet farma, z której pochodzi. 

kawa, rebel, appka rebel, projekt rebel, aplikacja rebel, krakowski tydzien kawy, zycie od kuchniOgromne znaczenie ma również gleba, warunki klimatyczne, wysokość nad poziomem morza, stopień zacienienia, okoliczna fauna i flora, sposoby uprawy, zbioru, selekcji i pozyskiwania pestki z owocu. Staranność w uprawie i selekcji pozwala odseparować ziarna wyjątkowe od przeciętnych, a także usunąć niedoskonałości kawy (tzw. defekty) co stanowi podstawę uzyskiwania kaw najwyższej jakości. Niezwykle ważna jest również świeżość surowca i kawy po wypaleniu. Dobre palarnie zawsze zamieszczają na opakowaniu informację o czasie zbioru kawy oraz dacie jej palenia.

rebel, projekt rebel, coffeece, kawa, dobra kawa, cupping baristyczny, koło smakow kawy, zycie od kuchni

rebel, projekt rebel, kolo smakow kawy, coffee tester's flavor wheel, zycie od kuchni, cupping baristyczny

Coffee Taster's Flavor Wheel - koło smaków  kawy. Jest to uniwersalne narzędzie, którego zadaniem jest ułatwić obiektywne określenie smaku i aromatu kawy. Po raz pierwszy pojawiło się w latach 90-tych ubiegłego wieku. Próbnik okazał się być przełomowym osiągnięciem dla całego kawowego rynku – ujednolicił terminologię i ułatwił komunikację między plantatorami, palarniami i sprzedawcami. Przy tworzeniu koła smaków pracowało całe grono specjalistów, a związane z tym prace koordynowało amerykańskie stowarzyszenie SCAA (Specialty Coffee Association of America).

rebel, projekt rebel, aplikacja rebel, appka rebel, cupping baristyczny, zycie od kuchni,
Na zdjęciu: cupping baristyczny - profesjonalna ocena jakości kawy
 
Niezliczone bogactwo aromatów i smaków kawy tworzy złożone charakterystyki sensoryczne.  Prawdopodobnie trochę was zaskoczy informacja, że kawa posiada ponad dwukrotnie szerszą paletę smaków i aromatów niż wino! 
Szlachetna, właściwie zaparzona kawa sprawia, że warta jest ona prawdziwej degustacji. Dobrą kawę cechuje przede wszystkim naturalna słodycz i czystość smaku. Ma przyjemną kwaskowatość sprawiającą, że napar jest ciekawy, a nie płaski. Oceniając kawę bierze się pod uwagę również jej body (inaczej „ciężar” lub jej „cielistość”; to dająca się odczuć fizyczna gęstość płynu i wrażenie, że napój jest aksamitny, pełny, czyli „ciężki”, lub przeciwnie, jego konsystencja jest delikatna i „lekka”), balans i aftertaste (czyli posmak; dobra kawa powinna pozostawiać w ustach przyjemne, harmonijne wrażenia). Gorzki i cierpki napój o aromatach drewna, spalenizny, ziemi, zjełczałego tłuszczu to smak kawy niskiej jakości.

barista on time, rebel, projekt rebel, appka rebel, zycie od kuchni, cupping baristyczny,
coffeece, kawa, dobra kawa, rebel, projekt rebel, aplikacja rebel, zycie od kuchniKomentarze

  1. Krakowski tydzień kawy to z pewnością ważne wydarzenie dla wszystkich jej smakoszy. Na takiej imprezie nie zabraknie również cateringu kawowego Bike Café . Dzięki takiej mobilnej kawiarni, goście mogą napić się kawy przygotowanej przez profesjonalnych baristów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI