TRYB JASNY/CIEMNY

WORLD CLASS COCKTAIL FESTIVAL 2019

festiwal koktajli, koktajle, drinki, fiorentina, najlepsze koktajle w krakowie, najlepsze drinki w krakowie, bary w krakowie

WORLD CLASS COCKTAIL FESTIVAL
Dziś startuje druga edycja festiwalu kultury koktajlowej, który potrwa aż do 16 czerwca. Ideą World Class Cocktail Festival jest promocja oraz wspieranie rozwoju polskiej sceny koktajlowej poprzez cykliczną prezentację jej działalności. Festiwal przełamuje bariery; otwiera szerzej drzwi barowe dla Gości festiwalu oraz promuje odpowiedzialną i jakościową konsumpcję światowej klasy alkoholi w umiarkowanych ilościach i wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi w lokalach. Tu liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania oraz barmańskie rzemiosło na najwyższym poziomie. 

festiwal koktajli, koktajle, drinki, fiorentina, najlepsze koktajle w krakowie, najlepsze drinki w krakowie, bary w krakowieWorld Class Cocktail Festival otwiera nas na nowe doznania smakowe, wyjście poza stereotyp chodzenia do baru jedynie na piwo, shota czy pity od lat ten sam drink, a tym samym popularyzuje w Polsce światowe trendy koktajlowe. Mamy niepowtarzalną okazję na spróbowanie czegoś zupełnie nowego, popisowych kompozycji przygotowanych przez mistrzów sztuki barmańskiej specjalnie na tę okazję lub też sięgniecie po koktajlowe klasyki.

 

To wydarzenie przypomina słynny Restaurant Week. Rezerwując miejsce przy barze, zapłacimy 29 zł za dwa nawet najbardziej wyszukane koktajle. Wybieramy je na miejscu z udostępnionego przez lokal menu.

Dokonując selekcji barów i restauracji biorących udział w festiwalu brano pod uwagę wysoką jakość obsługi barmańskiej, kuchni i produktów, poziom autorskiego menu, poziom obsługi kelnerskiej (restauracje nie posiadające obsługi kelnerskiej nie biorą udziału w festiwalu) oraz wykluczono sieciówki. Ta starannie przeprowadzona selekcja wyłoniła najlepsze lokale w kilkunastu polskich miastach w 9 regionach kraju; jego gospodarzami będzie: Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Silesia, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław.

ZERO WESTE
Festiwal podąża za duchem zero waste, którego celem jest ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Wydarzenie promuje rezygnację z plastikowych słomek i ze sztucznych ozdób. W koktajlach nie będzie więc zwykłych słomek, tylko biodegradowalne rurki ze skrobi kukurydzianej. Zadaniem barmanów jest również wykorzystywanie składników w pełni i nie marnowanie ich.

Tu muszę przyznać, że jest mi trudno postrzegać koktajle jako produkty ekologiczne. Nie miejmy złudzeń - ślad węglowy składników, z których się je komponuje jest niewątpliwie długi, ilość lodu niezbędna do ich przygotowania jest także duża, ale doceniamy każdy krok mający na celu zmianę nawyków na proekologiczne, a festiwal promuje rezygnację z plastikowych słomek i ze sztucznych ozdób drinków oraz odpowiedzialne podejście do produktów spożywczych poprzez ich nie marnowanie.

W Krakowie w WORLD CLASS COCKTAIL FESTIVAL biorą udział: Alchemia, Boccanera, Fiorentina, GLOBE Cafe Bar Restaurant, Hevre, Kogel Mogel, Kraina Szeptów, La Grande Mamma, Lastriko, Mojito Caffe, ORZO Cocktail Bar, Szara Gęś, TramBar, Unity Bar, Z Ust Do Ust, ZetPeTe. 

festiwal koktajli, koktajle, drinki, fiorentina, najlepsze koktajle w krakowie, najlepsze drinki w krakowie, bary w krakowie
FIORENTINA  
Na tasting festiwalowych koktajli wybraliśmy krakowską restauracje mieszczącą się w samym centrum miasta; odwiedziliśmy Restaurację Fiorentina, zdobywcę prestiżowej nagrody Akademii Gastronomicznej podczas gali „Wine&Food Noble Night” oraz wyróżnienia w magazynie “Forbes” i wyróżnienia w przewodniku „Gault&Millau”. Każda nasza wcześniejsza wizyta tu była dla nas wspaniałym kulinarnym doświadczeniem. I w tym miejscu musimy się wam od razu do czegoś przyznać. Do tej pory odwiedzaliśmy tę restaurację ze względu na wyborną kuchnię, świetną kartę win, wyjątkowy klimat i nienaganną obsługę nie znając jej zupełnie od tej „barowej strony”. Ten festiwal otworzył więc również nasze horyzonty na nowe doświadczenia i doznania smakowe. 

festiwal koktajli, koktajle, drinki, fiorentina, najlepsze koktajle w krakowie, najlepsze drinki w krakowie, bary w krakowie
W Restauracji Fiorentina waszej szczególnej uwadze polecamy dwa koktajle: 

Red Rye: Whiskey Bulleit Rye / Palone Masło / Wiśnia / Bitter / Burak 

Frontier Martini: Bulleit Bourbon, Orzech Włoski / Cold Brew Coffee / Borówka / Rozmaryn / Wermut 

boccanera, festiwal koktajli, koktajle, drinki, fiorentina, najlepsze koktajle w krakowie, najlepsze drinki w krakowie, bary w krakowie

WYDARZENIA TOWARZYSZACE 
World Class Cocktail Festival to nie tylko światowej klasy koktajle, ale również najwyższej klasy doświadczenia: warsztaty, tastingi, degustacje, food pairing i wiele innych! Najlepsze restauracje w Polsce serwujące food pairing do festiwalowych koktajli.

piotr kujawiak, barman, boccanera, festiwal koktajli, koktajle, drinki, fiorentina, najlepsze koktajle w krakowie, najlepsze drinki w krakowie, bary w krakowie
Na zdjęciu: Piotr Kujawiak

BOCCANERA
W ramach World Class Cocktail Festival wzięliśmy również udział w warsztatach barmańskich zorganizowanych przez Restaurację Boccanera. W świat niezwykłych smaków koktajlów zabrał nas Piotr Kujawiak prezentujac nam różne techniki barmańskie. Boccanera to miejsce, które zachwyca nas wystrojem. Nie tylko zresztą nas. Magazyn Vogue Polska wyróżnił tę restaurację jako jedną z 8 najpiękniejszych w Polsce. Odwiedzając Boccanerę macie więc zapewnione wielozmysłowe doznania - doświadczycie niezwykłych smaków koktajli w niesztampowym, designerskim wnętrzu.

Rezerwacji miejsc na festiwalu można dokonać na konkretną godzinę lub wybrać lokal oferujący dowolną godzinę wizyty (opcja „wybierz całodniowe rezerwacje”).


UWAGA! Festiwal jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia.

Czas trwania Festiwalu: 5-16 czerwca 2019 r  
Rezerwacje i pełna lista koktajlbarów dostępna jest na stronie:  www.CocktailFestival.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI