TRYB JASNY/CIEMNY

O kartkach świątecznych - czyli o tym jak drobnym gestem możemy pomóc innym...


ŻYCIE  JEST  SZTUKĄ  WYBORÓW  ... tych małych , codziennych ...i tych wielkich ...  
i każdy nasz wybór coś zmienia , choć nie zawsze to zauważamy ...
i każdy nasz wybór , nawet jeśli wydaje się nam mało znaczący - może bardzo wiele zmienić w życiu innych ... nasz wybór świątecznych kartek może być tego najlepszym przykładem...

 [AMUN Sp. z o.o. w Raciborzu] jest jedynym w Polsce wydawnictwem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami.  Powstało w 1993 roku w Raciborzu i jest jedną z 46 placówek działających na świecie, które od 1956 roku zajmują się publikacją reprodukcji obrazów artystów malarzy tworzących ustami lub stopą.  Związek, zajmując się rozprowadzaniem obrazów, zapewnił tym samym niepełnosprawnym artystom podstawowe warunki, które umożliwiły swobodny rozwój i dały szansę na samodzielność.
 
W liście napisanym przez Dorotę Szachewicz czytamy :
" Jesteśmy grupą osób niepełnosprawnych , które z powodu wad wrodzonych , chorób , czy wypadków straciły ręce , lub możliwość posługiwania się nimi . W Polsce jest nas dwudziestu siedmiu artystów .
Nauczyliśmy się malować ustami lub nogami, choć kosztowało nas to wiele siły i samozaparcia . Pracujemy , malujemy obrazy , które w formie kartek czy kalendarzy są reprodukowane . Poprzez pracę staliśmy się wolnymi ludźmi , częścią społeczeństwa w którym żyjemy... "

NA  STRONIE  WYDAWNICTWA  "AMUN"  MOŻECIE  KUPIĆ  NIEZWYKŁE  KARTKI  ŚWIĄTECZNE , KSIĄŻKI , PIĘKNY PAPIER LISTOWY LUB  KALENDARZE , ORAZ  WIELE INNYCH  PRODUKTÓW , KTÓRE POWSTAŁY  DZIĘKI  PRACY  NIEPEŁNOSPRAWNYCH  ARTYSTÓW  MALARZY ...


Komentarze

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI